Фонд соціального захисту інвалідів

Полтавське обласне відділення

Відбулася комісія щодо надання права користування пільгами

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в  Україні» визначені рівні з усіма іншими громадянами можливості осіб з обмеженими можливостями для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Підтримка прав осіб з інвалідністю, забезпечення їх соціальної захищеності закріплено Конституцією України, Законом № 875-ХІІ та реалізується державою в тому числі шляхом встановлення пільг зі сплати податків (обов’язкових платежів).

Враховуючи соціальну значимість підприємств та організацій, створених громадськими організаціями інвалідів, таким підприємствам відповідно до законодавства України надано певні права та отримання державної допомоги у вигляді пільгового оподаткування на прибуток, плати за землю та нульової ставки податку на додану вартість.

Дозвіл на право користування пільгами з оподаткування надається Міністерством соціальної політики України  або обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.

15 березня за під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Пругла відбулося засідання комісії з питань надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування та доцільності надання фінансової допомоги  підприємства та організаціям громадським організацій інвалідів. Також на заході були присутні представники Департаменту соціального захисту населення, Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Головного управління ДФС у Полтавській області та ін.

Дозволи на отримання пільг отримали 2 підприємства: Полтавське учбово-виробниче підприємство «Полтаваелектро» Українського товариства сліпих, Полтавське учбово-виробниче підприємство №1 Українського товариства глухих